Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z.o.o

W Nakle nad Notecią

24 czerwca, 2022

Komunikat

Już w poniedziałek 27.06.2022 w Szkole Podstawowej nr 4 rozpocznie się niesamowity projekt „Małe Miasto Nakło nad Notecią. Projekt jest organizowany przez Fundację Teraz Wy , współorganizatorem jest Fundacja BGK.

Projekt jest realizowany we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, siedmioma szkołami z całej gminy oraz partnerami, którzy będą uczyć dzieci aż 18 zawodów. Partnerami są Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią, Hipper, Radio Nakło, Nakielski Ośrodek Kultury, DFDS, Nadleśnictwo Szubin, Dolce Vito, Ibis, Enea operator, Grupa Nowy Szpital, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, KGW Wieszki, Policja, Państwowa Inspekcja Sanitarna, KPWiK, Państwowa Straż Pożarna, 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy z zakresu edukacji finansowej wśród 108 dzieci z Nakła nad Notecią. Dzieci zdobędą wiedzę na temat 18 ciekawych zawodów, przez co dowiedzą się w jaki sposób zarabia się pieniądze. Dzieci poznają w teorii i praktyce takie pojęcia jak podatki, bank, oszczędzanie, Urząd Skarbowy, lokata, konto bankowe.

Najważniejszym celem jest pokazanie w praktyce jak funkcjonuje gospodarka, nauczenie postaw przedsiębiorczych oraz pokazania jak funkcjonuje pieniądz.

W „Małym Mieście” dzieci będą nie tylko zarabiać, ale będą musiały też podejmować ważne decyzje dotyczące tego, czy wydać pieniądze na małe pokusy czy poczekać na spełnienie większego marzenia. Wpłacone pieniądze do banku urosną na lokacie o 10%, dzieci będą płacić za swoje posiłki oraz będą płaciły podatki. Z podatków zostanie zrealizowana inwestycja na terenie Nakła nad Notecią o wartości 10000zł, dzieci dokonają jej wyboru w specjalnie skonstruowanym forum do głosowania.

Celem jest również aktywizacja społeczna mieszkańców, tak aby rozwijać społeczeństwo obywatelskie i pokazywać, że wspólne działanie na rzecz dzieci ma ogromne korzyści.

 https://www.youtube.com/watch?v=36_-OrDz3gY

Powrót